Search
Close this search box.

Rulandské modré Reserva

Označení „reserva“ je možné použít pro víno, které zrálo nejméně 24 měsíců v dřevěném sudu a následně v lahvi, z toho nejméně 12 měsíců v sudu u červeného vína a 6 měsíců u bílého nebo růžového vína.

My jsme termínem „reserva“ označili vína, kterým věnujeme zvláštní pozornost a péči. Hýčkáme je dvanáct měsíců ve francouzském dubovém sudu. Co tři měsíce jim dopřejeme více kyslíku k nadechnutí se a znovu je uložíme do dřevěné buclaté postýlky a bedlivě kontrolujeme, zda zrají do naší představy a chutě.

Rulandské modré je naší srdeční záležitostí , ať jde o reservu či klasické víno. Nejčastěji sáhneme právě po lahvince Rulandy modré. Neboť polknutím každého jediného doušku vína dochází spontánně k nastartování všech známých i dosud nepoznaných smyslových receptorů a následuje výbuch emocí…….Co naplat, červené víno a zvláště pak Rulanda modrá jest mocné afrodiziakum! Popravdě, můžete mně věřit nebo ne, ale lahev Rulandského modrého reserva bych doporučila jen skutečnému znalci dobrého a kvalitního vína.

Rulandské modré (zkratka RM)
Rulandské modré (Pinot noir) je velmi stará odrůda. První zmínka o odrůdách Pinot je přibližně z roku 1300. Z Francie se odrůda rozšířila po celé Evropě a k nám ji nechal přivézt císař Karel IV.

Pro toto víno je typická světle rubínová až cihlově červená barva. Odrůda dává velmi kvalitní plné víno, sametové, kořenité s hořkomandlovou příchutí. Ve vůni i chuti můžeme najít ostružiny, maliny, jahody či švestky a pokud je vino vyzrálé pak i vůni hořícího dřeva, povidla či hořkou čokoládu.

Ampelografická charakteristik

List je malý až středně velký. Tvar čepele je okrouhlý, třílaločnatý s mělkými horními bočními výkroji, které jsou otevřené.

Hrozen je malý až střední , nejčastěji válcovitého tvaru. Uspořádání boboulí v hroznech je husté. Bobule je malá a kulatá , modrofialová až modročerná, voskovitě ojíněná. Slupka je velmi tenká, dužina je bez zbarvení, řídká, ale plné chuti.

Pro objednání vína nás kontaktujte pomocí