Search
Close this search box.

Dornfelder Reserva

Označení „reserva“ je možné použít pro víno, které zrálo nejméně 24 měsíců v dřevěném sudu a následně v lahvi, z toho nejméně 12 měsíců v sudu u červeného vína a 6 měsíců u bílého nebo růžového vína.

My jsme termínem „reserva“ označili vína, kterým věnujeme zvláštní pozornost a péči. Hýčkáme je dvanáct měsíců ve francouzském dubovém sudu. Co tři měsíce jim dopřejeme více kyslíku k nadechnutí se a znovu je uložíme do dřevěné buclaté postýlky a bedlivě kontrolujeme, zda zrají do naší představy a chutě.

Donfelder neboli „Doník“ je velmi bujná odrůda. Radost na něj pohledět jak ve vinohradě, kde působí okázale až majestátně se svými velkými listy a obrovskými tmavými hrozny, tak i v lahvi, kde nabudete dojmu, že jsme nalahvovali černočernou tmu. Dornfelder reserva vás zaujme lehkým tónem anýzu a hořké čokolády, poté nastoupí chuť ostružin a černých jeřabin a v závěru ucítíte nádech lehké kávovinky. Chuť vína je plná, silná až kořenitá, ale zároveň jemná díky 12- měsíčnímu zrání v dubovém sudu. Prostě „Jedna báseň“.

Dornfelder (zkratka D)
Odrůda vinné révy, která se používá k výrobě červených vín. Byla vyšlechtěná v Německu v roce 1955 křížením odrud Helfensteiner a Heroldrebe. Na stanoviště je Dornfelder poměrně náročný. Potřebuje hodně slunce, hodně vody, humózní a hlubší půdu, vyváženou výživu s dostatkem hořčíku a draslíku.

Ampelografická charakteristik

List je velký, pětilaločnatý, středně hluboce vykrajovaný. Okraj listu je výrazně zoubkovaný. List je tmavozelený. Vrchní strana listu je silně půchýřnatá, jemně vrásčitá, spodní hustě štětinatá.

Hrozen je velký až velmi velký, středně hustý. Bobule je okrouhlá až široce eliptická , tmavomodré až modročerné barvy, voskovitě ojíněná. Dužina je jemně masitá bez zabarvení , plné chuti, slupka obsahuje velké množství barviva.

Pro objednání vína nás kontaktujte pomocí