Search
Close this search box.

Cuveé – Sol Rubens

Cuveé (z franc.) je označení pro víno, které vznikne kupáží (scelením) dvou až tří odrůd. Cuveé může vzniknout zpracováním více odrůd hroznů spolu, scelením rmutů,moštů a nebo scelením více partií již hotových vín.

Cuveé „Sol Rubens“ je kupáží hotového vína Rulandské modré a Dornfelder. Chtěli jsem vytvořit sametové plné víno s výraznou barvou, především pro ty, kteří nemají tolik v lásce červené víno s výraznější tříslovinkou. Dornfelder dodává vínu svoji temnou až borůvkovou barvu a jemnost a Rulandské modré sametovost a plnost. Výsledkem je unikátní vyvážená chuť vína.

Vino samotné i název „Sol Rubens“ vznikali současně při letních večerních sezeních u sklenky vína a nádherných západech slunce nad naší vinicí. Červená vína jsou pro nás i v letním horkém počasí přirozenou volbou. Výběr odrůd pro kupáž byl daný a jen jsme ladili poměr vín. Název ve volném překladu vystihuje zapadající slunce.

Ampelografická charakteristik

Rulandské modré
List je malý až středně velký, mělce třílaločnatý s horními bočními výkroji, které jsou otevřené.

Hrozen je malý až střední , nejčastěji válcovitého tvaru. Uspořádání boboulí v hroznech je husté. Bobule je malá a kulatá , modrofialová až modročerná, voskovitě ojíněná. Slupka je velmi tenká, dužina je bez zbarvení, řídká, ale plné chuti.

Ampelografická charakteristik

Dornfelder

List je velký, pětilaločnatý, středně hluboce vykrajovaný. Okraj listu je výrazně zoubkovaný. List je tmavozelený.

Hrozen je velký až velmi velký, středně hustý. Bobule je okrouhlá až široce eliptická , tmavomodré až modročerné barvy, voskovitě ojíněná. Dužina je jemně masitá bez zabarvení , plné chuti, slupka obsahuje velké množství barviva.

Pro objednání vína nás kontaktujte pomocí