Search
Close this search box.

Chardonnay reserva

Označení „reserva“ je možné použít pro víno, které zrálo nejméně 24 měsíců v dřevěném sudu a následně v lahvi, z toho nejméně 12 měsíců v sudu u červeného vína a 6 měsíců u bílého nebo růžového vína.

My jsme termínem „reserva“ označili vína, kterým věnujeme zvláštní pozornost a péči. Hýčkáme je dvanáct měsíců ve francouzském dubovém sudu. Co tři měsíce jim dopřejeme více kyslíku k nadechnutí se a znovu je uložíme do dřevěné buclaté postýlky a bedlivě kontrolujeme, zda zrají do naší představy a chutě.

Naše Chardonnay reserva zrála v soudečku celý jeden rok. A byli jsme trochu nervózní. Červená vína versus dubový sud je pro nás srozumitelná rovnice , posbírali jsme už nějaké zkušenosti a výsledek očekávali. Ovšem u bílého vína, to byla velká neznámá. Jaký sud zvolit, jak dlouho nechat ležet a bude nám vůbec chutnat? Pro případ jsme na zátku od sudu připevnili darovaný talisman , andělíčka z tygřího oka. Anděl je symbol vyjadřující štěstí a ochranu před vším špatným v životě a tygří oko podporuje tok energie v těle a dodává sílu. Tak jsme ji dodali vínu.

Chardonnay reserva působí jako něžný dotek slunečního paprsku. Zlatavá, plná barva vína neskutečně přirozeně souzní s vyváženou, plnou až hutnou chutí ananasu , teplé vanilky a smetany s medem. Jemná kyselinka uvádí tělo a mysl do stavu dokonalé harmonie. My a anděl jsme to zvládli a nebo možná anděl a my…

Chardonnay reserva je skvělá k uzené rybě a úžasně se hodí ke krémovým polévkám a smetanovým omáčkám.

Ampelografická charakteristik

List je středně velký, tvar čepele je pětiúhelníkový až okrouhlý, list je celokrajný, nečleněný. Výkrojek řapíku je na obou stranách ohraničený žilnatinou, je ve tvaru U až lyrovitý. Listy na podzim citronově žloutnou.

Hrozny jsou malé až střední. Tvar hroznu je válcovitě-kuželovitý , někdy s křidélkem u základní třapiny. Bobule je malá, kulatá, v době zralosti je slupka žlutozelená. Dužina je měkká, řídká a šťavnatá.

Pro objednání vína nás kontaktujte pomocí